Hipnoza, Hipnoterapia, Relaksacja

Co warto wiedzieć?

Hipnoza, Hipnoterapia

Hipnoza, Hipnoterapia – Jak jest naprawdę?

Hipnoza jest skuteczną metodą wykorzystywaną w psychoterapii pozwalającą na skrócenie czasu zdrowienia. Czołowym ekspertem w tej dziedzinie był Milton Erickson, który przez większą część swojego życia badał i ukazywał jej potencjał.
Pomimo wielu lat istnienia hipnozy w medycynie nadal jest ona niedoceniania i niesłusznie okryta tajemnicą. Na domiar wszystkiego obrosła mitami w głównej mierze przez hipnotyzerów scenicznych, którzy przyczyniają się do odbierania powagi tej niezwykłej metodzie. Wiele osób powtarza błędne przekonania na jej temat, zwiększając ogólny lęk i niedowierzanie. Chcesz wiedzieć jak jest naprawdę?

Do pełnego zrozumienia jak działa hipnoza musisz wiedzieć, że nasz umysł działa jakby w dwóch wymiarach – świadomym i podświadomym. Hipnoza skupia się na kontakcie z Twoją podświadomą częścią osobowości. Wszystko to, co kieruje naszymi działaniami, przekonaniami czy emocjami jest tam właśnie zapisane. To coś w rodzaju programu komputerowego, który mamy wdrukowany automatycznie, uwarunkowany życiowymi doświadczeniami czy warunkami środowiskowymi w których wzrastaliśmy i sytuacja obecną. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na uciążliwe schematy do końca życia. Hipnoza a dalej hipnoterapia jest w odróżnieniu od psychoterapii relatywnie krótszą i znacznie przyjemniejszą metodą osiągania zmiany właściwie w każdej pożądanej sferze naszego życia. Cały proces odbywa się w stanie głębokiej relaksacji, której często towarzyszy kojąca muzyka sprzyjająca odprężeniu. Czasy w których żyjemy stawiają przed nami ogromne wyzwania. Płacimy za to zbyt wygórowaną cenę. Destrukcyjny stres niszczy nasze zdrowie. Ciągły pęd wyniszcza nasz organizm. Na szczęście można żyć lepiej! Zatrzymaj się na chwilę i zobacz ile możesz zyskać żyjąc inaczej, wolniej, pełniej. Dzięki hipnozie zyskasz to czego pragniesz nie tracąc swoich cennych zasobów obronnych. Ominie cię stres a wszystkie twoje plany czy postawione cele osiągniesz w dużo szybszy i przyjemniejszy sposób. Zmienisz myślenie, uwierzysz w siebie, nabierzesz pewności że możesz wszystko, pokochasz życie, swoją pracę, siebie, poznasz inną jakość życia i już nigdy nie będziesz chciał wrócić do tego co było. Jak to zrobić?
Po pierwsze musisz wiedzieć, że w hipnozie pracę na sobą wykonujesz ty sam! Hipnoterapeuta jest tylko pośrednikiem, pomaga osiągnąć stan relaksu, przekazuje sugestie do podświadomości ale bez twojej chęci zmiany nic się nie stanie. Tu dochodzimy do obalenia mitu, że w hipnozie tracimy nad sobą kontrolę. Nic bardziej mylnego! W czasie głębokiej relaksacji jesteś w stanie zbliżonym do śnienia ale jednak nie śpisz. Podczas sesji hipnotycznej wszystko słyszysz, czujesz i pamiętasz. Nigdy nie zrobisz niczego wbrew własnej woli. Można to uczucie porównać do stanu tuż po przebudzeniu lub chwilę przed zaśnięciem. Na pewno wiesz z własnego doświadczenia co się wtedy czuje. Mózg jest jakby na spowolnionych obrotach. Fachowo mówiąc jest w stanie alfa. Ot cała tajemnica hipnozy. Stan alfa umożliwia nam wyłączenie świadomej części umysłu, blokuje analityczne myślenie a dzięki temu możesz z łatwością skomunikować się ze swoją podświadomą częścią i dokonać pożądanych zmian. Być może nie wiesz, ale właśnie w czasie relaksu najszybciej się uczysz i zapamiętujesz. To dlatego dzieci do około 7 r.ż. uczą się tak szybko. Zbadano, że ich fale mózgowe są w stanie alfa przez cały czas. W późniejszym okresie życia mózg w tzw. trybie dziennym jest naturalnie w stanie beta (fale mózgowe pracują na wyższej częstotliwości), który odpowiada za analityczne myślenie.
Teraz gdy już wiesz czym jest hipnoza pomyśl co cię czeka w przyszłości. Będzie tylko lepiej! Zapraszam Cię do tej niezwykłej przygody.

 

Pozostaję do Twojej dyspozycji. Jeśli masz pytania napisz do mnie na kontakt@terapiahipnoza.pl

 

Polecany artukuł:
Hipnoterapia to nie szarlataneria